Meist

SaluArtsFarm

on koht kuhu tulla ennast ja oma loovust avastama. Leida sarnasel teel olijaid ja otsijaid.

Farm

Tõlkes talu on ühest küljest maa ala ja hooned, aga teisest küljest koht, kus viljeletakse põllukultuure ja hoolitsetakse kariloomade eest. 

Arts Farm 

Oleks meie tähenduses koht (Salu talu), kus loome kõikvõimalikke kunstivorme, ka elamise kunsti, muutumise kunsti ja hoolitseme kõikide huviliste eest, kes soovivad meiega koos avastada ja kasvada.

Salu Arts Farm

Salu talu Saaremaal, metsade ja põldude rüppes, kus meeli paitab linnulaul ja eemaltkostev merekohin

Ühel hetkel tajusime, et erinevaid valdkondi, huvisid, ideid ja praktikaid, mida ise aktiivselt teeme on palju ning soovisime koondada need tegevused ühe üldnimetuse alla. 

SaluArtsFarm

Kristi

Olen helide maailmaga olnud lähedalt seotud varasest lapsepõlvest peale. Maises plaanis on see väljendunud õpingutega laste muusikakoolis, sealt edasi G. Otsa Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Nõnda olen omandanud muusikalise kõrghariduse viiuli erialal pedagoogi ja solisti suunal. Minu pikaajalised õpetajad on olnud Urve Uibokand, Eva Punder, Andrus Haav, Arvo Leibur ja sinna lisaks muidugi erinevate õpetajate meistriklassid. Muusikaga on olnud seotud ka minu töökohad:  viiuliõpetaja, ansamblite juhendaja, õpetan nii lapsi kui täiskasvanuid, teen lastele muusikaringe, koos Karlisega oleme korraldanud ka laste muusikalaagreid ning erinevaid kontserte ning olen ka aktiivne interpreet. 

Sama palju kui muusika, on mind alati huvitanud ka inimeseks olemise kunst, inimeseks olemise erinevad tasandid – kes on see olend, keda nimetame inimeseks. See küsimus on mind viinud erinevatele otsingutele ja taipamistele ja jälle järgmistele otsingutele ja järgmistele äratundmistele – lõputult avar maailm! Ja nõnda on mind peale nö klassikalise vaate muusikale huvitanud ka muusika ja helide mõju inimesele laiemas kontekstis ning olen jõudnud heli teraapilise mõju uurimise ja viljelemise juurde. Kuidas läbi helide maailma veelgi avardada inimese loovust ja loomispotentsiaali. Mulle on avanenud väga põnev ja rikas maailm. Teen heliteraapiat, loovmuusika töötubasid, helirännakuid, helimeditatsioone. Korraldame ka helirännakuid ansambliga TARE, mille liikmed Karlisega oleme.

Veel olen õppinud EFT-teraapiat (emotsionaalse vabaduse tehnika, õpetajad Ave Sepp ja Tron Enger), NLP-d (neurolingvistiline programmeerimine, Eesti NLP instituut), olen läbinud erinevaid kursuseid (Teadliku Muutuse Kunst (Practical Consciousness), Vaikuseminutid, Heliteraapia, bioenergeetika) ja praktiseerinud erinevaid meetodeid ja praktikaid, et ikka sügavamalt jõuda inimese potentsiaali avaldumiseni ja avardumiseni.

Karlis

Olen kunstilembese hingega. Kohe tõmbab avastama ja askeldama asjadega, kus saab läbi loomingu ilu ilma tuua. Kõige suurema osa ajast tegelen muusika vallas. Meeldib esitada, luua, teadmisi edasi anda ja nautida muusikat väga erinevates stiilides ja vormides. Muusikat olen ka kõige enam õppinud. Olen lõpetanud Kuressaare Muusikakooli, Tallinna Muusikakeskkooli ja oman ka Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia bakalaureuse kraadi trompeti erialal. Olen väga tänulik, et olen saanud ammutada teadmisi sellistelt eeskujudelt nagu; Margus Allik, Juhan Tõhk, Aavo Ots ja Indrek Vau. Muidugi on eeskujude ja mentorite ring oluliselt suurem. Alates 2002. aastast olen olnud õpetaja Saaremaa muusikakoolides. Nii palju toredaid noori inimesi on käinud minu klassis, avastanud muusikat läbi vaskpuhkpillide ja olnud mulle õpetajateks.

Muusikuna naudin väga erinevaid väljakutseid. Meeldib esitada klassikalist trompeti repertuaari, katsuda tunnetust rütmimuusikavallas, improviseerida hetkest tulenevate tunnete mõjutusel. Naudin ansamblimängu. Aastate jooksul olen esinenud kõiksugustel erinevatel kontserditel,  avalikel tseremooniatel, laulatustel, matustel ning muusikalistel improvisatsiooniõhtutel.

Hindan muusika mõju kõikidel tasemetel nii esitajana kui ka kogejana.

Muusikale lisapanusena olen pikka aega tegelenud ka kujutava kunstiga. Hobikunstnikuna olen nautinud looduse kujutamist. Kasutan põhiliselt õlivärve ja kuivpastelle. Värvide maailmas on palju aspekte, millega saab tõmmata paralleele muusikaga. Maalimine on olnud mulle väga tõhusaks enese väljendamise kanaliks. 

Viimaste aastate jooksul olen avastanud enda jaoks puutöö ja tisleri kunsti. Lapsena vanaisaga Vätta puidutööstuses tööl kaasas käimine, on jätnud sügava mulje. Puidu ja tõrva aroomid, rahulikud toredad mehed, käsitöö paatide ja muude toodete ilu, on siiani meeles. Puidus on midagi väga rahustavat ning sarnaselt mõjub ka oma kätega meisterdamine. Lisaks enda majapidamisse asjade meisterdamise olen nüüdseks valmistanud ka mõned tellimustööd ja pakkunud Pihtla Kooli lastele tulla meie talu töökotta esimesi puidutöö oskusi arendama.